Norway Cup Kids
Velkommen til Norway Cup Kids 3v3 og 5v5

Praktisk informasjon
6- og 7-åringene kan spille 3v3 mens 8- og 9-åringene kan spille 5v5. Cupen avholdes siste helgen i Norway Cup-uken, og i 2025 vil dette bli fredag 1. august og lørdag 2. august. I likhet med turneringen i 2025 er det ikke mulig å velge kampdag. Grunnen til dette er utfordringer knyttet til kampoppsettet ved skjev påmelding.
3v3
6 og 7-åringene vil spille kampene sine på egne 3v3-baner. Laget får satt opp sine kamper enten på fredag eller lørdag. Dagen er delt i to slik at lagene er ferdigspilt på en halv dag for å minimere pausene mellom kampene.
Pris per lag er kr 845,-
Kampavvikling:
- Kampene startes og avsluttes ved felles signal. Dette er felles for alle kampene.
- Fra en kamp avsluttes, til en ny startes er det 5 min pause. Hvert lag er selv ansvarlig for å være klar ved riktig bane.
- Stiller to lag i samme farger, benytter sistnevnte lag i kampoppsettet overtrekksvester. Dette hentes i nærheten av banen (info om dette kommer nærmere turneringen)
- Kamptid 10 min
- Kampene spilles på 3v3 baner
- Det vil ikke føres resultat av kamper
5v5
8 og 9 åringene vil spille sine kamper på oppmerkede 5v5 baner. Norway Cup stiller med egne dommere. Laget får satt opp sine kamper på fredag eller lørdag. Dagen er delt i to slik at lagene er ferdigspilt på en halv dag for å minimere pausene mellom kampene.
Pris per lag er kr 1445,-
Kampavvikling:
- Kampene startes og avsluttes ved felles signal. Dette er felles for alle kampene.
- Fra en kamp avsluttes, til en ny startes er det 5 min pause. Hvert lag er selv ansvarlig for å være klar ved riktig bane.
- Stiller to lag i samme farger, benytter sistnevnte lag i kampoppsettet overtrekkvester. Dette hentes i nærheten av banen (info om dette kommer nærmere turneringen)
- Norway Cup stiller med dommere
- Kamptid 15 min
- Kampene spilles på 5v5 baner
- Det vil ikke føres resultat av kamper