Finaler fredag: Kolbotn vant klasse D

Fredag morgen startet finalekampene i årets Norway Cup. Her får dere alle resultatene og bilder av lagene. Følg ellers dekningen av finalene på sosiale medier:

 

Finale klasse D (G13)

Etter en fin første skåring fra Kolbotn, så dobler de ledelsen med et vakkert frispark litt ut i andre omgang. Nordstrand skulle vise at de kunne skåre på frispark de også, så det ble et vakkert frispark i en bue over keeper. Kolbotn holdt seieren helt inn, og vant finalen i klasse D.

 

 

Nordstrand IF hvit-Kolbotn IL 1-2 (0-1)

Mål: 0-1 Daniel Wassihun Arestøl, 0-2 Erik Aasprong Berntsen, 1-2 Sander Fredheim Barbosa

Gule kort: Nordstrand IF: Samatar Qambi

Røde kort: ingen

Dommer: Petter Hov Jacobsen, 4.dommer Edward Rønning Tennøy (Herd spk. – Fotball, NFF Sunnmøre), ass: Raouf Gaddour (Nymark IL, NFF Hordaland) og Hayder Aqeel Mohammed Mohammed (Nymark IL, NFF Hordaland)

Kolbotn IL: Elias Borge, Ole Kalland Braathen, Markus Robel Arestøl, Elias Meier, Erik Aasprong Berntsen, Mathias Bjøntegaar Keiserud, Daniel Wassihun Arestøl, Andreas Stensrud, David Juan Sæves Dehli, Viktor Aspelund, Kais El-noush, Joakim Jæger, Tian Pileberg

Nordstrand IF hvit: Frank Valerius Dahlen, Samatar Qambi, Casper Myrmel, Magnus Løvø, Andreas Bjørgan Gaski, Sander Fredheim Barbosa, Edvard Orseth, Fredrik Eltoft, Daniel Granlund Strømdahl, Mats Tobiasson Børgund, Victor Engene Sollund, Alfred Lorentzen, Patrick Aasheim Næss, Alexandros Arampatzis

 

Finale klasse T:

Varpe BK feirer deres første mål. Foto: Arne Olsen

Det ble et meget spennende oppgjør mellom Kolbotn IL og Varpe BK. Varpe BK startet best og fikk scoret to mål før pause. Kolbotn jobbet hardt for å prøve å komme seg tilbake i kampen. Nummer 17 for Kolbotn, Sara Bahtijaragic, klarte å putte ballen i nettet, men det holdt ikke. Varpe BK stakk av med seieren og vant finalen i klasse T.

Kolbotn IL-Varpe BK 1-2 (0-2)
Mål:
0-1 Elise Thorud, 0-2 Elise Thorud og 1-2 Sara Bahtijaragic
Gule kort: Ingen
Røde kort: Ingen
Dommere: Ingeborg Myrind Bekkavik (Sjetne IL), Merete Hammer (Vartdal TIL), Johanne Grøbeck (Kvæfjord IL) og Camilla Heien-Wiik (Laksevåg TIL).
Kolbotn IL: Anniken Haagenrud, Benedikte Sofie Hjetland, Ina Winita Harneshaug, Marthe Holtet Røsseth, Thea Wilhelmsen, Mie Svingeseth, Nora Mathiassen-Nymoen, Sara Bahtijaragic, Anna Flatekvål, Andrea Langseth, Mathea Viddal Kloster og Marthe Tangen Staås.
Varpe BK: Thiril Rækstad Erichsen, Emma Sjøblom, Monica A. Berg, Lisa Fergusson Sørlien, Sonia Fearnley, Hanne Broberg, Linnea Moen, Elise Thorud, Silje Sæther, Anna Karina Brekka og Andrine Flore Stav.

 

Finale klasse Z-D, Unified

Parasport Danmark gjorde rent bord mot Nordstrand med en 5-0-seier.

Parasport Danmark-Nordstrand IF 5-0 (1-0)
Mål:
1-0 Sebastian Jensen, 2-0 Nicolai Maagaard, 3-0 Nicolai Maagaard, 4-0 Lasse Jensen, 5-0 Lasse Jensen.
Gule kort:
Ingen.
Røde kort: Ingen.
Dommer: H: Per Erik Olsen (Jevnaker IL).
Parasport Danmark:
Sebastian Jensen, Pernille Kristiansen, Søren Mouritzen, Dan Paaske, Flemming Nielsen, Tina Krog, Nicolai Maagaard, Kasper Pedersen, Nikolai Thorsen, Lasse Jensen.
Nordstrand:
Adrian Blundell, Ragnhild Øye, Christian Kruse Malerstuen, Robin Haagensen, Andreas Lium Leirvik, Nils Einar Nadli Moe, Mohammed Umar Iftikhar, Torkild Gran Martinsen, Ask Myhre Nilsen, Oskar Krossen.

 

 

Finale klasse Z-A

Vear IF, vinnere av klasse Z-A. Foto: Arne Olsen

Vear IF og Bøn spilte mot hverandre i finalen i klasse Z-A. Begge lag hadde en stor innsats og jobbet hardt for å prøve å vinne. Vear IF gjorde en kjempejobb og klarte å vinne 4-0 mot laget fra Akershus.

Vear IF-Bøn 4-0 (2-0)
Mål: 1-0 Hashin Bway, 2-0 Kristian Finnerud, 3-0 Kristian Finnerud, 4-0 Lars Erik Fallander (Selv mål).
Gule kort: Ingen
Røde kort: Ingen
Dommer: Geir-Tommy Roen-Hansen (Gjelleråsen IF)
Vear IF: Andreas Westman, Kim Gundersen, Kristian Finnerud, Tom Vidar Lein, Moa Al Adli, Hashin Bway, Thomas Hile, Haydar Retio, Carl Christensen og Eskild A. Ingebritsen.
Bøn: Fredrik Nyberg, Lars Erik Fallander, Vedran Arne Wullf Karlstad, Marius Løfmann, Ebba Frantzen, Pon Boonkrun, Bjørn Christian Ramm, Robert Bjørnerud, Kim Arne Bjørnerud, Knut Haldor Olsen, Alexander Edseth og Alexander Larsen.

 

 

Finale klasse Z B2

Vålerenga skåret etter få minutter i første omgang etter et godt løp ned venstrekanten. Andre omgang var enda ung når samme mann doblet ledelsen. Det ble ingen andre skåringer i kampen, og Vålerenga vant over HSV Follos Drømmelag 2.

Vålerenga Fotball-HSV Follos Drømmelag 2 2-0 (1-0)
Mål: 1-0 Alyan Mohammed Akhtar, 2-0 Alyan Mohammed Akhtar
Gult kort: Ingen
Røde kort: Ingen
Dommer: Walter Lyngwa (Bergby IL, NFF Østfold)
Vålerenga Fotball: Alyan Mohammed Akhtar, Esben Seøgård, Hanne Lier, Steinar Haugunn, Syed, Faisal Hussain Shah, Omid Yazdani Karimi, Kristoffer Mikalsen, Jan Robert Berntsen, Jakob Ljøgodt von Hanno, Marius Haugen, Mosab Abdifatah Hassan, Johannes Martti Anttila Kvåle, Patrick Niranjan, Kim Andre Moen, Kjell Ove Johannesson, Thomas Myhr, Wilhelm Hadland Blair, Kristian Harstad Trana
HSV Follos Drømmelag 2: Tor Erik Martinsen, Petter Lønnes, Kenneth Johannssen, Runar B. Domaas, Daud Akram, Thomas Karlsen, Tomaz Zalasi, Thomas Thorsen, Leif Wiersching, Anja Hosar

 

 

Finale klasse W, J19 7’er

Det ble en fest av en kamp da finalen i klasse W, jenter 19 år syverfotball, gikk av stabelen fredag. Askøy SK møtte Bønes og det ble en finale med store sjanser til begge lag og mange flotte scoringer.

Foto: Lina Mellem Enoksen

Askøy SK-Bønes 5-3 (2-1)
Mål: 0-1 Madelen Koldal Holme, 1-1 Tonje Tveit, 2-1 Eline Sørlie Grindheim, 3-1 Eline Sørlie Grindheim, 4-1 Tonje Tveit, 5-1 Hanne Kristoffersen, 5-2 Solveig Folkvord Kaland, 5-3 Maria Elena Giertsen
Gule kort:
Askøy SK: 1 Bønes: 1
Røde kort: Ingen
Dommere: H: James Campbell (Northampton, England), 4.dommer: Darren Cooley (Haverhill, England)
Askøy SK: Andrine Haugland Olsen, Lisa Haugland Olsen, Marthe Pedersen Feness, Kristina Nilsen, Hanne Kristoffersen, Tonje Tveit, Eline Sørlie Grindheim, Belinda Johnsen, Isabell Nilsen
Bønes: Sara Kvame Skarstein, Solveig Folkvord Kaland, Amalie Kjevik, Silje Solheimsnes, Kristina Borgenhaug Brudvik, Madelen Koldal Holme, Pernille Eide, Maria Elena Giertsen, Edith Marie Shangalawe Skår, Oda Marie Lamo, Nicoline Deisz Kunnikoff

Foto: Lina Mellem Enoksen

 

 

Finale Klasse E (G16)

Det ble spennende i finalen i klasse E mellom Førde IL og Hareid IL. Det var uavgjort til pause men, Hareid skåret i andre omgang som sikret dem seieren.

Førde IL-Hareid IL 2-3 (2-2)
Mål: 0-1 Kim-Andre Lid Alvestad, 1-1 Håkon Berg, 2-1 Kristian Bell, 2-2 Håvard Mork Breivik, 2-3 Kim-Andre Lid Alvestad
Gule kort: ingen
Røde kort: ingen
Dommer: Marc Schüler (Essen, Tyskland), 4.dommer: Niklas Winkler (Hannover, Tyskland)
Førde IL: Iben Kvamme, Lukas Bruland Gurvin, Marius Ramstad Rødvik, Mario Sunnervik, Håkon Berg, Brage Stubhaug Halbrend, Kristian Bell, Eirik Årdal Hjelm, Ruben Empharam, Jostein Løvik, Håkon Fjose, Vetle Berg, Brage Vingsnes
Hareid IL: Mathias Riise, Håvard Mork Breivik, Markus Hareide, Kim-Andre Lid Alvestad, Henrik Hareide Holstad, John Arne Apelseth, August Julian Brandal, Daniel Boonta, Henrik Torseth, Christian Korshaug, Adolphus Jacoobs, Sander Karlsen, Ole Martin Liavåg, Tarje Dimmen Riise

 

 

Finale klasse Z B1, Unified

Seier til begge lag under Unified Z B1-finalen. Det var tett mellom nesten-scoringene, men ingen klarte selv etter to ekstraomganger (golden goal) å få ballen i mål.

Parasport Danmark-Lillestrøm 0-0 (g.g.)
Gule kort: Lillestøm: 1. Parasport Danmark: Ingen.
Røde kort: Ingen.
Dommere: H: Trond Gausemel (SK Baune).
Parasport Danmark: (Spillerliste mangler.)
Lillestrøm: 
John Ivar Ingvaldsen, John Ivar IngvaldsenIren Arnesen, Kent, Thore Skjellerud, Fredrik Pettersen, Marius Kopperud, Christian Holo, Hans Ryhaug, Haakon Berntsen, Geir Nymoen, Anton Antonis, Andre Terjesen Sve, Jan-Helge Veidahl.

 

 

Finale klasse U:

Lørenskog løfter pokalen som viser at de har vunnet klasse U. Foto: Lina Mellem Enoksen

Kampen mellom Saltdalskameratene og Lørenskog endte med seier til Lørenskog. Det var jevnt helt til siste slutt. Stillingen var 2-2 og det var kun noen få minutter igjen av kampen. Lørenskog sin nummer 41, Emilie Walter Teigen, satte ballen i mål og avgjorde kampen.

Saltdalskameratene FK-Lørenskog 2-3 (2-1)
Mål: 1-0 Oda Bangfil, 1-1 Frida Dahle Veberg, 2-1 Oda Bangfil, 2-2 Frida Dahle Veberg, 2-3 Emilie Walter Teigen.
Gule kort: Ingen
Røde kort: Ingen
Dommere: Victoria Motland (Moster IL) og Casper Rodrigo (SK Hardhaus)
Saltdalskameratene FK: Eva Aaøyen Madsen, Marthe Testad, Nora Stolp Almendingen, Oda Arntsen, Guro Alsos, Oda Bangfil, Synnøve Tollånes, Charlotte Isaksen, Thea Testad og Elise Davidsen.
Lørenskog: Sunniva Rørvik, Charlotte Natvig Andreassen Massey, Frida Dahle Veberg, Dina Marie Stenrud, Mina Moum, Hannah Lillelien-Veberg, Emilie Walter Teigen, Emilie Dreyer, Theresie Sofie Sælør, Celine Bjørkhaug Johannesen, Keren Masanka Kapinga og Louise Løkstad.

 

Finale klasse F, G14

Blindheim hadde et lite overtak gjennom store deler av finalen mot Ørskog, men begge lag yppet seg foran mål. Ingen fikk imidlertid ballen i nettet, og dermed delte lagene seieren.

Kampfakta:
Blindheim IL – Ørskog IL 0-0 (0-0)
Finale i klasse F, G14 7-13
Mål:
Blindheim IL: Markus Johan Langset, Martin Andre Nedregotten, Philip Skaar, Magnus Riise, Joakim Giskeødegård, Sindre Stolt-Nielsen, Jonas Navelsaker, Peter Roevreit Frostad, Sigurd Mauren, Erlend Riise.
Ørskog IL: Elling Kongsnes Jørgenvåg, Jonathan Kobbevik Uren, Erlend Lunde Hofseth, Trygve Lunde Hofseth, Vebjørn Nakken, Sondre Hanestadhaugen, Elias Brautehaug, Isak Nybø Urke, Simen Rognsø Furstrand, Vetle Sandberg.
Dommere: Sander Fosmo Rognes og Sindre Jacobsen

 

Finale klasse V, J-14:

Skedsmo J2003 seiret i finalen i klasse V over Brumunddal Fotball 1.

Brumunddal Fotball 1-Skedsmo J2003 0-2 (0-1)
Mål: 0-1 Emma Paixao Jacobsen, 0-2 Emma Paixao Jacobsen.
Gule kort: Ingen
Røde kort: Ingen
Dommere: H: Sayed Hojat Hedayati (Sagene IF), 4. dommer: John Kristian Repstad Storemyr (Langangen IL).
Brumunddal Fotball 1: Albertine Hoel, Mariann Beausire, Madelene Rustadbakken, Ane Wiik Melve, Nora Andersen  Liberg, Mathea Jevne Etnestad, Matilde Sjøli, Jennie, Andersen, Synne Marie Strand Rosenvold, Elisabeth Solli, Hedda Nyland Larsen.
Skedsmo J2003: Anette Kjørrefjord Ramstad, Andrea Fransplass, Andrine Rehfsen Akselsen, Emma Paixao Jacobsen, Lana Ghadani, Nina Larssen, Hannah Nilsen, Marte Løkse Nilsen, Hedvig Isachsen, Martine Amundsen, Victoria Sætre Hide.

 

Finale klasse P (J13, 7-er):
Det var jevnt innledningsvis i kampen mellom Shanghai og Blindheim, men midtveis i første omgang tok kineserne kommandoen og scoret fire mål på få minutter. Dermed var kampen avgjort, og sluttresultatet ble til slutt 7-1. Les sak om finalen her!

Blindheim IL – Shanghai Meilong middle school 1-7 (0-5)
Finale i klasse P, J13 7-er
Mål: 0-1: Yajie Sun. 0-2: Yajie Sun. 0-3: Feier Xia. 0-4 Feier Xia. 0-5: Yani Wang. 0-6: Feier Xia. 0-7: Huijun Ma. 1-7: Guro Hammer Røn.
Blindheim: Maria Kjøl, Astrid Fløtre, Josefine Farstad Bjerknes, Andrea Kornberg, Karoline Arnestad Olsen, Guro Hammer Røn, Thea Lausund Skarbøvik. Reserver: Kine Tørlen, Marie Vik Hjelle og Thea Sperre Juul.
Shanghai: Jiayi Zhou, Siqian Wang, Honglin Yi, Zhenzhu Liang, Chenxi Zhang, Feier Xia, Yajie Sun. Reserver: Jiayi Shu, Yuxing Jiang, Huijun Ma, Qiuqiu Lu, Ziyi Huang, Yani Wang.
Dommere: Hoveddommer: Hans Søfteland, Nedre Sigdal IF. Fjerdedommer: Simon Andreas Laugsand, Byafossen IL.

 

Finale klasse M:

Kampen mellom guttene fra AC Milan og Vestnes Varfjell IL var spennende helt til slutt. Det var jevnt hele kampen og det førte til at stillingen var 1-1 til full tid. I den første av de to ekstraomgangene fikk Vestnes Varfjell IL et skudd mot seg som ble reddet av keeper Owen Hjelme Connor, men ballen landet i bena til AC Milans Bueti Nicolo, som satte ballen i nettet.

AC Milan-Vestnes Varfjell IL 2-1 (g.g)
Fulltid: 1-1
Pause: 0-0
Mål: 0-1 Eirik Tomren, 1-1 Grimaldi Edoardo Camillo, 2-1 Bueti Nicolo.
Gule kort: Ingen
Røde kort: Ingen
Dommere: David Sebastian Kjenes (Åfjord IL), Vetle Haugen (Grane IL).
AC Milan: Rimbu Christian, Somma Alessandro, Bernave Simone, Scaldaferri Biagio, Cojocaru Andrea, Grimaldi Edoardo Camillo, Serra Emanuele Sergio, Bueti Nicolo, Olica Gabriele, Ajdarkosh Sam, Barzago Niccolo, Caviglia, Lorenzo, Scaldaferri Giacomo, Del Bigallo Federico, D’Introno James.
Vestnes Varfjell IL: Owen Hjelme Connor, Cedric Hellstrøm Andreassen, Lars Helge Lien, Dag Christian Maier Eidhamar, Tor Bjarne Løvik Salte, Oliver, Connor Søreng, Eirik Tomren, Jakob Ulvestad, Øystein Andre Solberg, Kim Marius Kjersem, Amund Slemmen.

 

 

Tekst/foto: Norway Cup-redaksjonen
Tips oss: ncredaksjonen@gmail.com