Final Referee Assignments – Friday

The Referee Department has appointed those officials who will take charge of the first Norway Cup Finals at Ekeberg on 5th August.

HØLEN/SON/VESTBY FOTBALL – STRØMSGODSET IF
Class: Z-A Playoff A – Final (Unified Football)
Kick-Off: 5/8/2016 – 10:00
Venue: 1A EK7
Referee: Willy Furu (Buøy IL, Rogaland Fotballkrets)

ÅMOT IF – LILLESTRØM SK
Class: Z-B Playoff A – Final (Unified Football)
Kick-Off: 5/8/2016 – 10:00
Venue: 1B EK7
Referee: Arild Furu (Buøy IL, Rogaland Fotballkrets)

GJEKSTAD & ØSTERØYA IF – FJELLHAMAR
Class: Z-C Playoff A – Final (Unified Football)
Kick-Off: 5/8/2016 – 10:45
Venue: 1A EK7
Referee: Walter Lyngwa (Begby IL, Østfold Fotballkrets)

VEAR IF – MJØNDALEN IF
Class: Z-D Playoff A – Final (Unified Football)
Kick-Off: 5/8/2016 – 10:45
Venue: 1B EK7
Referee: Torgeir Stenstad (Skarphedin IL, Telemark Fotballkrets)

KOLBOTN IL 2 – HAMNA IL
Class: P Playoff A – Final (Girls Under 1 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 12:30
Venue: 1B EK7
Referee: Marius Kristiansen (Laksevåg TIL, Hordaland Fotballkrets)
Fourth Official: Mads André Aune (Rælingen, Akershus Fotballkrets)

DANIELLEE FC (IRAN) – GAZA UNRWA FOOTBALL TEAM (PALESTINE)
Class: M Playoff A – Final (Boys Under 13 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 12:30
Venue: 1A EK7
Referee: Kay Siver Bø (Sotra Sportsklubb, Hordaland Fotballkrets)
Fourth Official: Jesper Gustafsson (Gjerdrum, Akershus Fotballkrets)

TRIO IL – FJELLHAMAR
Class: F Playoff A – Final (Boys Under 14 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 13:30
Venue: 1A EK7
Referee: Petter Schuts (Sotra Sportsklubb, Hordaland Fotballkrets)
Fourth Official: Bjørn Martinsen (IF Huringen, Buskerud Fotballkrets)

SKODJE IL – STRINDHEIM IL
Class: V Playoff A – Final (Girls Under 14 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 13:30
Venue: 1B EK7
Referee: Petr Cikara (Prague, Czech Republic)
Fourth Official: Debasse Virgil Tresor Dion (Løvenstad, Akershus Fotballkrets)

ØRSTA IL KVIT – NORDSTRAND IF
Class: E Playoff A – Final (Boys Under 16 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 14:45
Venue: 1A EK7
Referee: Ilkay Yerli (Hannover, Germany)
Fourth Official: Olav Johannessen (FK Bergen Nord, Hordaland Fotballkrets)

ULLENSAKER/KISA FOTBALL – FK SALTDALKAMERATENE
Class: U Playoff A – Final (Girls Under 16 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 14:45
Venue: 1B EK7
Referee: Martin Akervold (Kalandseid IL, Hordaland Fotballkrets)
Fourth Official: Jørn Willy Andersen (Rolvsøy IF, Østfold Fotballkrets)

BRYNE FK – TRYGG/LADE, SK
Class: W Playoff A – Final (Girls Under 19 7-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 16:15
Venue: 1A EK7
Referee: Manuel Dos Santos (Hannover, Germany)
Fourth Official: Andreas Bonde Thornsen (Kalundborg, Denmark)

BUD IL – GJELLERÅSEN
Class: T Playoff A – Final (Girls Under 13 9-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 18:00
Venue: 01 EK9
Referee: Diana Junia Mukasa (Hurdal, Akershus Fotballkrets)
Assistant Referee 1: Per-Inia Brekke (Hareid IL – Fotball, Sunnmøre Fotballkrets)
Assistant Referee 2: Victoria Alexandra Pedersen (Kvæfjord IL – Fotball, Hålogaland Fotballkrets)
Fourth Official: Chris Hissey (Leighton Buzzard, Bedfordshire, England)

FYLLINGSDALEN FK – LIZZY FOOTBALL CLUB (GHANA)
Class: D Playoff A – Final (Boys Under 13 9-a-side)
Kick-Off: 5/8/2016 – 19:15
Venue: 01 EK9
Referee: Erlend Reigstad (Ottestad IL, Indre Østland Fotballkrets)
Assistant Referee 1: Isak Aarøen (Førde IL, Sogn og Fjordane Fotballkrets)
Assistant Referee 2: Sebastian Rekdal (IL Gneist, Hordaland Fotballkrets)
Fourth Official: Naser Alinejad (SK Vard Haugesund, Rogaland Fotballkrets)